Litwa-Łotwa-Estonia. Pielgrzymka czytelników Niedzieli Rzeszowskiej. GALERIA

W dniach od 30 lipca do 5 sierpnia 2022 r. czytelnicy Niedzieli Rzeszowskiej pielgrzymowali do najpiękniejszych świątyń nadbałtyckich. Centralnym punktem pielgrzymowania była Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Bożej w Wilnie.

Pątnicy nawiedzili także: sanktuarium maryjne w Kodniu, kościół Św. Krzyża w Kowniu na Litwie (kościół karmelitów), kościół pw. Wniebowzięcia NMP, tzw. kościół Witolda (najstarszy kościół w Kownie), archikatedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Górę Krzyży, archikatedrę Św. Jakuba w Rydze, kościół Matki Boskiej Bolesnej, katedrę Najświętszej Marii Panny w Tallinnie (świątynia luterańska w stolicy Estonii), katedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła z lat (1841-1844), sanktuarium maryjne w Agłonie na Łotwie nazywane ,,łotewską Częstochową’’, katedrę wileńską z relikwiami św. Kazimierza (patrona Litwy), kościół pw. Świętego Ducha, sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Wilnie na Litwie, gdzie znajduje się oryginalny obraz Jezusa Miłosiernego, który powstał według wskazówek św. siostry Faustyny Kowalskiej i pokamedulski klasztor w Wigrach z lat (1753–1770).

Organizatorem pielgrzymki było Biuro Podróży El Holiday w Rzeszowie i Niedziela Rzeszowska na czele z ks. Józefem Kulą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej pielgrzymki.

Zdjęcia: Natalia Janowiec