„Męski Różaniec” do kaplicy bł. Jana Balickiego

3 lipca 2021 r., w pierwszą sobotę miesiąca, ulicami Rzeszowa przeszli mężczyźni w ramach akcji „Męski Różaniec”. Po raz pierwszy ich celem była kaplica bł. Jana Balickiego na osiedlu Staromieście w Rzeszowie.

Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 16.15 w kościele św. Krzyża przy ul. 3 Maja w Rzeszowie, gdzie zebrani odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wysłuchali konferencji ks. Władysława Jagustyna, proboszcza parafii św. Krzyża w Rzeszowie oraz ks. Mateusza Kowalskiego, wikariusza parafii św. Józefa w Rzeszowie.

Po konferencjach ok. 60 mężczyzn przeszło czterokilometrową trasę z osiedla Śródmieście przez osiedle Tysiąclecia na osiedle Staromieście, gdzie przy ul. Skrajnej znajduje się kaplica bł. Jana Balickiego – w czasie drogi w milczeniu rozważali tajemnice różańcowe.

Organizatorem „Męskiego Różańca” jest Męska Grupa św. Andrzeja Boboli działająca przy parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. Nabożeństwo jest organizowane od czerwca 2019 r. w pierwsze soboty miesięcy. (tn)

Zdjęcia: Tomasz Nowak