„Męski Różaniec” do kościoła św. Józefa

6 marca 2021 r. ulicami Rzeszowa przeszli mężczyźni w ramach akcji „Męski Różaniec”. Tym razem celem ich pielgrzymki był kościół św. Józefa na osiedlu Staromieście w Rzeszowie.

Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 16.15 w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, gdzie zebrani odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Po modlitwie mężczyźni przeszli ul. 3 Maja, ul. Grunwaldzką, al. J. Piłsudskiego do kościoła św. Józefa na osiedlu Staromieście w Rzeszowie – kierunek ten ma związek z ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem św. Józefa. W nabożeństwie uczestniczyło 38 mężczyzn, wśród nich byli członkowie Bractwa św. Józefa.

Organizatorem „Męskiego Różańca” jest Męska Grupa św. Andrzeja Boboli działająca przy parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. Nabożeństwo jest organizowane od czerwca 2019 r. w pierwsze soboty miesięcy. (tn)

Zdjęcia: T. Nowak