Zmarł śp. ks. Augustyn Pawiński, emerytowany proboszcz w Głuchowie (Arch. Przemyska)

W wieku 75 lat zmarł ks. kan. Augustyn Pawiński, kapłan Archidiecezji Przemyskiej, emerytowany proboszcz Parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Głuchowie.

Eksporta odbędzie się w poniedziałek, 14 grudnia 2020 r., godz. 15.00, a uroczystości pogrzebowe we wtorek, 15 grudnia 2020 r., godz. 13.00. W związku z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, możliwość udziału w pogrzebie będzie ograniczona.

Ks. Augustyn Pawiński urodził się 30 kwietnia 1945 r. w Nagórzanach. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 6 czerwca 1971 r. w Nowotańcu. Pracował jako wikariusz w Żołyni, Rudnej Wielkiej, Gorzycach Tarnobrzeskich i Łańcucie. W 1979 r. został mianowany proboszczem parafii w Głuchowie, który to urząd pełnił przez 36 lat, do czasu przejścia na emeryturę w 2015 r. Odznaczony przywilejem EC.

Wieczny odpoczynek racz mu dać…

Za www.przemyska.pl