Zaczynając od niedzieli 18 kwietnia 2021 r. wejdziemy w XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.

Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.

„Jako wspólnota KSM-u zastanawialiśmy jak zachęcić parafian do czytania słowa Bożego, zwłaszcza w Tygodniu Biblijnym, dlatego podjęliśmy inicjatywę wypieku ciasteczek, w których ukryte jest słowo Boże. Pomysłodawcą jest Karolina Bereś. Dlaczego ciastko ze słowem Bożym? Bo w niedzielę każdy lubi usiąść z rodziną przy kawie i zjeść coś słodkiego. To czas, kiedy możemy odpocząć i porozmawiać z rodziną, dlatego naszym pragnieniem było, aby ten czas dodatkowo wzbogacić rozmową nad przeczytanym słowem Bożym. We współczesnym świecie, który jest tak bardzo zabiegany i nie ma czasu na sięgnięcie do Pisma Świętego, taka forma wydaje nam się bardzo atrakcyjna i ciekawa” – mówi ks. Mariusz Uryniak, wikariusz parafii w Łączkach Kucharskich.

Duchowny, odnosząc się do hasła Tygodnia Biblijnego, podkreśla moc słowa Bożego. „Tegoroczne hasło z Ewangelii św. Jana podkreśla, jak ważne w życiu chrześcijanina powinno być słowo Boże.  To ono może zaspokoić wszystkie nasze potrzeby. Słowo Boga ma naprawdę wielką moc. Słowem Bóg stwarzał świat, słowem uzdrawiał, czynił cuda, by ostatecznie Słowo stało się Ciałem. Największą jednak trudnością jest przełamanie własnego lenistwa duchowego. Pokonując tę barierę możemy zakosztować, jak słodki jest Pan” – podkreśla ks. Uryniak, co w przypadku ciasteczek ze słowem Bożym nabiera szczególnego znaczenia.

Zdjęcia: Karolina Bereś