Nowy kościół w Jaśle

W parafii pw. Chrystusa Króla w Jaśle, w dzień odpustu (21.11.), bp Jan Wątroba dokonał wmurowania kamienia węgielnego i pobłogosławienia nowej świątyni parafialnej. Kamień węgielny pochodzi z Bazyliki św. Piotra w Watykanie.

Bp Jan Wątroba w homilii powiedział, że sprawdzianem prawdziwości relacji między człowiekiem, a Chrystusem jest postawa słuchania. „Jeśli mówię, że Jezus jest dla mnie najważniejszy, to muszę zapytać samego siebie czy Go słucham (…) Należy usłyszeć Boże Słowo i pozwolić, by ono w nas pracowało, by nas kształtowało, a także oczyszczało i uświęcało (…) Po to budujemy świątynie, by usłyszeć Boże Słowo, zrozumieć i tym Słowem żyć” – mówił Biskup.

Decyzję o utworzeniu nowej parafii podjął w 1987 r. bp Ignacy Tokarczuk. W 2001 r. bp Kazimierz Górny określił granice parafii pw. Chrystusa Króla w Jaśle. Głównym miejscem gromadzącym wiernych na modlitwę w parafii była tymczasowa kaplica pw. NMP Królowej Polski. Od dnia poświęcenia wszystkie nabożeństwa będą celebrowane w nowej świątyni.

Fot. Ks. Łukasz Hendzel