Odpust w parafii pw. Bł. Karoliny w Rzeszowie

18 listopada 2022 r. w parafii pw. Błogosławionej Karoliny Kózki w Rzeszowie, biskup Jan Wątroba przewodniczył Mszy św. odpustowej ku czci patronki tej rzeszowskiej parafii, a zarazem patronki diecezji. Eucharystię koncelebrowali księża z dekanatu Rzeszów-Południe, a także księża posługujący w parafiach Rzeszowa i instytucjach diecezjalnych.

W dniu liturgicznego wspomnienia bł. Karoliny Kózki, patronki diecezji rzeszowskiej, bp Jan Wątroba przewodniczył Mszy św. w parafii pw. bł. Karoliny w Rzeszowie. Eucharystię koncelebrowali księża z dekanatu Rzeszów-Południe, a także księża posługujący w parafiach Rzeszowa i instytucjach diecezjalnych.

Homilię wygłosił Biskup Rzeszowski, który odnosząc się do słów Pana Jezusa „Wy jesteście solą ziemi”, powiedział: „To jedno zdanie z dzisiejszej ewangelii genialnie określa misję Chrześcijan w świecie. Mamy być ludźmi o określonej tożsamości. Sól ma charakterystyczny smak i właściwości i jednocześnie jest zaprzeczeniem tego, co mdłe, nijakie i bez smaku. (…) Chrześcijanin (w nawiązaniu do soli) ma chronić przed moralnym zepsuciem. To, co dobre i zdrowe – ma konserwować. Ma również nadawać smak wszelkim ludzkim aktywnościom – miłości, pracy, życiu i śmierci. Ma również chronić przed poślizgiem, czyli utratą zdolności kierowania, sobą i innymi. (…) Kiedy chrześcijanin przestaje solić świat, wtedy zaczyna się proces odwrotny. To świat zaczyna solić chrześcijan, czyli kształtuje ich wedle swoich mód” – mówił bp Wątroba.

Mszę św. zakończyła modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. (jn)

Fot. Dariusz Gąska