Palikówka: 32. rocznica śmierci Sługi Bożego Jacka Krawczyka

1 czerwca 2023 r. biskup Jan Wątroba odprawił Mszę św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Palikówce. Okazją do dziękczynienia i prośby o beatyfikację była 32. rocznica śmierci Sługi Bożego Jacka Krawczyka pochodzącego z tej parafii.

Z okazji 32. rocznicy śmierci Sługi Bożego Jacka Krawczyka, 1 czerwca 2023 r. odprawiono Mszę św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Palikówce, której przewodniczył bp Jan Wątroba. Eucharystię koncelebrowali: ks. Przemysław Dudek, ks. Kazimierz Gawełda, ks. Stanisław Haręzga, ks. Mariusz Matuszewski, ks. Paweł Matuszewski i ks. Rafał Przędzik.

W Eucharystii uczestniczyli m.in. Rodzice Sługi Bożego Jacka Krawczyka, a także dr hab. Adam Zadroga, prorektor ds. misji i cyfryzacji KUL.

Proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Palikówce, ks. Kazimierz Gawełda, powitał zebranych i wprowadził w przeżywaną uroczystość.

Homilię wygłosił ks. prof. Stanisław Haręzga z Przemyśla, biblista, który jest propagatorem postaci Jacka Krawczyka.

Na zakończenie Eucharystii ks. Kazimierz Gawełda, proboszcz parafii w Palikówce, podziękował Biskupowi Rzeszowskiemu i wszystkim zebranym w świątyni za uczczenie 32. rocznicy śmierci parafianina, Sługi Bożego Jacka Krawczyka.

Przy kościele parafialnym w Palikówce był możliwość nabycia książki Jacek Krawczyk. Niezwykły Student KUL, którą zredagowali o. prof. Andrzej Derdziuk OFMCapks. Michał Pierzchała. Książka została wydana w 2023 roku nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni Sandomierz Sp. z o.o.

Całość homilii wygłoszonej przez ks. prof. Stanisława Haręzgę:

Tekst i zdjęcia: ks. Jakub Nagi