Głogów Małopolski – św. Józefa

Historia parafii

Parafia w dzielnicy Głogowa Niwa, została erygowana 27.08.2006 r przez Ks. Bpa Kazimierza Górnego, Biskupa Rzeszowskiego. Budowę świątyni parafialnej pod wezwaniem św. Józefa prowadziła Parafia Trójcy Świętej w Głogowie, gdzie wcześniej należało terytorium obecnej parafii „na Niwie”. Budowniczym świątyni był Ks. Kan. Adam Samel, proboszcz i dziekan Głogowski. Kamień węgielny został poświęcony 2.04.2006 r. przez Ks. bpa Kazimierza Górnego. Pierwszym proboszczem został mianowany Ks. Krzysztof Gołąbek. 21.07. 2007 r. ks. proboszcz zamieszkał w nowej plebanii. W 2007 r. posługę w Parafii podjęły Siostry Felicjanki z Prowincji Krakowskiej. Od 1.09.2008 r. prowadzą one przedszkole parafialne, poświęcone przez ks. bpa Edwarda Białogłowskiego 7.10.2008 r.. Obecnie trwają przygotowania do konsekracji kościoła.