Szufnarowa

Historia parafii

Miejscowość Szufnarowa od początku swego istnienia należała do parafii Niewodna. W latach dwudziestych mieszkańcy myśleli o budowie własnej świątyni, jednak starania o budowę świątyni rozpoczęto dopiero w 1955 r. Kiedy zaczęto gromadzić materiały budowlane, władze państwowe nie wyraziły zgody na budowę obiektu sakralnego, a zbudowane szopy na materiały budowlane rozebrano.
W 1969 r. Tęczar Bożydar, w którego domu odbywała się katechizacja, zaproponował sprzedaż domu wraz z gospodarstwem na cele sakralne. Organizację parafii Ordynariusz Przemyski zlecił ks. Bronisławowi Domino, wikariuszowi z Niewodnej. 01.06.1970 r. został on mianowany rektorem placówki duszpasterskiej w Szufnarowej. Pierwsza Msza św. została odprawiona 8 grudnia 1970 roku. W 1971 r. rektorat zmieniona na parafię. Budowę kościoła rozpoczęto 27.03.1971 r. a 14.04.1971 r. bp Ignacy Tokarczuk poświęcił świątynię. Kościół rozbudowano w 1975 r.