Pomóż poszkodowanym w pożarze w Nowej Białej!

Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej apeluje o pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Pieniądze można wpłacać na konto Caritas, albo przekazać podczas zbiórki do puszek w najbliższą niedzielę, 27 czerwca 2021 r.:

19 czerwca 2021 r. w Nowej Białej k. Nowego Targu wybuchł gigantyczny pożar, wskutek którego spłonęło ponad 40 budynków. Wielu ludzi straciło cały dorobek życia. Spaliły się domy, stajnie, budynki gospodarcze. Rok temu cała Polska pomagała poszkodowanym w powodzi mieszkańcom Podkarpacia. Teraz to my chcemy pomóc rodzinom, które w pożarze straciły wszystko. Caritas Diecezji Rzeszowskiej już przekazała na pomoc poszkodowanym w pożarze 50 tys. zł. Potrzeby są jednak setki razy większe. Dlatego prosimy ludzi dobrej woli w wpłaty na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej: 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616 z dopiskiem „pożar”.

Natomiast w niedzielę 27 czerwca 2021 r. we wszystkich parafiach Diecezji Rzeszowskiej będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w pożarze w Nowej Białej. Proszę o solidarność z tymi biednymi ludźmi oraz o modlitwę i pomoc finansową. Bóg zapłać!

ks. dr Piotr Potyrała
dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej

Zdjęcie: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie (www.malopolska.uw.gov.pl)