Poświęcenie kaplicy w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

4 października 2024 r. bp Jan Wątroba poświęcił kaplicę w szpitalu MSWiA w Rzeszowie. Patronką kaplicy ustanowiono św. Faustynę Kowalską, której relikwie umieszczono w prezbiterium.

Uroczystość w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie (Szpital MSWiA) rozpoczął prof. dr hab. n. med. Krzysztof Gutkowski, dyrektor szpitala, który powitał zebranych w kaplicy szpitalnej i wyraził radość ze stałej obecności duszpasterzy w tej placówce.

Mszy św. przewodniczył bp Jan Wątroba, który na początku liturgii dokonał poświęcenia kaplicy. Patronką tego miejsca modlitwy i sprawowania sakramentów została św. Faustyna Kowalska, której relikwie umieszczono w prezbiterium. W Eucharystii uczestniczyli lekarze, pielęgniarki, personel szpitala, a także pacjenci.

Kapelanem tego rzeszowskiego szpitala jest ks. Damian Ożóg.

Tekst i zdjęcia: ks. J. Nagi

Udostępnij