Prawo do życia. Pielgrzymka Obrońców Życia do Tarnowca

,,Tylko Jezus ma prawo dać i zabrać życie – nikt inny”- mówił bp Jan Wątroba do uczestników tegorocznej Pielgrzymki Obrońców Życia w Tarnowcu.

3 lipca 2021 r. bp Jan Wątroba przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu. Ordynariusz rzeszowski modlił się w intencji nienarodzonych dzieci, ofiar aborcji, młodych matek i ich rodzin.

W homilii bp Wątroba mówił o Jezusie Chrystusie, jako Panu Życia. ,,Wierzymy w Jezusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego – Pana Życia. Tylko Chrystus jest źródłem życia i życiem samym” – mówił hierarcha.

Nawiązując do postawy Najświętszej Maryi Panny, kaznodzieja podkreślił, że Maryja jest prawdziwym wzorem przyjęcia i troski o życie. ,,Kolejny raz gromadzimy się u Matki Życia. Samo słowo Matka, mówi nam o początku. To właśnie pod sercem Maryi począł się Syn Boży”- zaznaczył biskup.

Ordynariusz rzeszowski podkreślił również, że Kościół katolicki od początku istnienia stoi na straży życia ludzkiego i jego świętości. Zwracając się do uczestników tegorocznej pielgrzymki apelował o obronę sumień ludzkich. ,,Powinniśmy stać na straży własnego sumienia i sumienia innych” – mówił kaznodzieja. (nj)

Zdjęcia: Natalia Janowiec