Rzeszowska Caritas dla seniorów – Dzień Dziadków i Osób Starszych

W niedzielę 24 lipca 2022 r. po raz drugi w historii obchodzono, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka, Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji Caritas Diecezji Rzeszowskiej przygotowała spotkanie dla seniorów. Odbyło się ono w poniedziałek (25.07.) w Lipinkach. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich parafii z dekanatu bieckiego, czyli ponad 100 osób.

Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele w Lipinkach. Przed jej rozpoczęciem zgromadzonych gości powitał miejscowy proboszcz ks. Wacław Śliwa. Eucharystii przewodniczył dyrektor rzeszowskiej Caritas, ks. Piotr Potyrała, który nawiązując w homilii do papieskiego Orędzia powiedział m.in.: „Długie życie i związana z nim starość jest błogosławieństwem (a nie przekleństwem), a ludzie starzy nie są wyrzutkami, od których trzeba uciekać, ale są znakami życzliwości Pana Boga, który daje im długie życie”.

Zgromadzeni seniorzy cieszyli się rozmowami i wspomnieniami oraz śpiewem. Dyrektor Caritas opowiedział zgromadzonym o bieżących działaniach pomocowych m.in. o wsparciu udzielanym seniorom. Natomiast s. Agata Jakieła, z rzeszowskiej Caritas, przypomniała o wsparciu dla seniorów „Na codzienne zakupy”.

Głos zabrał również ks. Janusz Kurasz, dziekan dekanatu bieckiego, oraz Czesław Rakoczy, wójt gminy Lipinki.

Rzeszowska Caritas przygotowała także prezenty dla wszystkich uczestników spotkania jako formę pomocy dla seniorów.

To spotkanie i wspólne świętowanie było okazją do podziękowania osobom starszym za to, że są i za to, co czynią na co dzień. Dyrektor Caritas wyraził wdzięczność za zaangażowanie osób starszych w wolontariat Parafialnych Zespołów Caritas, a w minionych miesiącach, za ich pomoc udzielaną uchodźcom z Ukrainy.

Caritas Rzeszów

Fot. Caritas Rzeszów