Spotkanie synodalne w kościele akademickim

W środę 15 grudnia br. w kościele pw. św. Jadwigi Królowej odbyło się spotkanie synodalne. Uczestnicy wzięli udział we Mszy św. o godz. 18.00, a następnie modlili się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wzywając obecności Ducha Świętego. Wśród zgromadzonych obecny był bp Jan Wątroba.

Bp Jan Wątroba zachęcił wszystkich zebranych w kościele akademickim do szczerych wypowiedzi będących wynikiem wsłuchiwania się w natchnienia Ducha Świętego. W idee synodu wprowadzili zebranych koordynatorzy diecezjalni: ks. Rafał FlakRafałem Czupryk.

Uczestnicy aktywnie odnieśli się do wyświetlanych na ekranie pytań synodalnych. Na kolejne wypowiedzi nie trzeba było czekać. Przejawiały się w nich różne doświadczenia eklezjalne, ponieważ zgromadzeni wywodzili się z wielorakich wspólnot kościelnych m.in. Rycerze Kolumba, członkowie Domowego Kościoła i Drogi Neokatechumenalnej oraz innych stowarzyszeń i wspólnot kościelnych.

Swoim doświadczeniem i opinią podzieliły się również osoby niezaangażowane w zorganizowaną formację katolicką. Wszystkie wystąpienia wyrażały głęboką świadomość uczestnictwa w Kościele, a także troskę o jego przyszłość i rozwój. Dyskusję zakończył bp Jan Wątroba, który podziękował za aktywny udział w spotkaniu i szczere, twórcze i nieskrępowane wypowiedzi.

Przedłużeniem spotkania były rozmowy toczące się w małych kuluarowych grupach po wyjściu z kościoła.

Adam Kawałek

Fot. ks. Rafał Flak