Turniej tenisa stołowego LSO

We wspomnienie pierwszych polskich męczenników – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – 13 listopada br. duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Rzeszowskiej zorganizowało II Mistrzostwa LSO w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie i wzięło w nich udział 87 ministrantów z 28 parafii diecezji rzeszowskiej.

Na rozpoczęcie turnieju, do ministrantów i lektorów, zwrócił się ks. Dominik Leniart, diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej, który także poprowadził modlitwę za przyczyną bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Głos zabrał również Kacper Krauz, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Barbara Tereszkiewicz–Stach, menadżer klubu tenisa stołowego kobiet KTS ENEA Siarkopol Tarnobrzeg (30-krotnego mistrza Polski w tenisie stołowym).

Po modlitwie i uroczystym otwarciu turnieju zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych przystąpili do rywalizacji o miano mistrza diecezji rzeszowskiej wśród ministrantów i lektorów. Po rozegraniu 156 meczów klasyfikacja turniejowa prezentuje się następująco:

Kategoria Ministrant (urodzeni w latach 2009 – 2012) – 24 uczestników

1.    Patryk Blok – Rzeszów – parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

2.    Błażej Juruś – Rożnowice

3.    Franciszek Fura – Rzeszów – Staroniwa

4.    Oktawian Sokół – Medynia Głogowska

Kategoria Lektor Młodszy (urodzeni w latach 2006 – 2008) – 46 uczestników

1.     Kacper Mlicki – Cieklin

2.     Maciej Juruś – Rożnowice

3.     Przemysław Pytko – Pstrągowa

4.     Igor Bućko – Jasło – parafia pw. Chrystus Król

Kategoria Lektor Starszy (urodzeni w latach 2002 – 2005) – 17 uczestników

1.     Paweł Szymański – Sędziszów Młp. – parafia pw. Miłosierdzie Boże

2.     Piotr Lęcznar – Rzeszów – parafia pw. św. Józefa (Staromieście)

3.     Jakub Gliwa – Osobnica

4.     Wojciech Koza – Sędziszów – FARA

Jak podkreślił ks. Dominik Leniart, mistrzostwa zostały zorganizowane, by propagować jedną z bardzo ważnych zasad jaką jest troska o zdrowie i rozwój fizyczny.

W organizację rozgrywek włączyli się m.in. ks. Marek Ryba, proboszcz parafii pw. Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie, Klub KTS ENEA Siarkopol Tarnobrzeg, Bożena Zięba, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie, a także animatorzy LSO i wolontariusze. (LSO)

Fot. Jakub Nagi, Konrad Szczepek