Wmurowanie kamienia węgielnego w kościele na osiedlu Zabajka w Głogowie Młp.

Biskup rzeszowski Jan Wątroba poświęcił i wmurował kamień węgielny w nowo powstającym kościele na osiedlu Zabajka w Głogowie Małopolskim.

30 maja 2021 r., w Niedzielę Najświętszej Trójcy, bp Jan Wątroba odprawił Mszę św. odpustową w kościele Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim (w tym dniu parafianie z Głogowa Małopolskiego obchodzili również szóstą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Głogowskiej).

Po Mszy św. bp Wątroba wmurował kamień węgielny w nowo powstającym kościele na osiedlu Zabajka w Głogowie Małopolskim (do 31 grudnia 2019 r. Zabajka była wsią). Osiedle leży na terenie parafii Trójcy Przenajświętszej. Razem z Biskupem Rzeszowskim kamień wmurowali: ks. Adam Samel, proboszcz parafii i ks. Stanisław Kamiński, dziekan dekanatu głogowskiego. (tn)

Zdjęcie: Parafia Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Młp. Na stronie internetowej parafii można obejrzeć obszerną galerię zdjęć: https://sanktuariumglogowmlp.pl/?p=7772