Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie

20 października 2021 r. podczas Mszy św. o godz. 18.00 abp Mieczysław Mokrzycki, jeden z osobistych sekretarzy Ojca Świętego Jana Pawła II, wprowadził do wspólnoty parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie (Zalesie) relikwie św. Jana Pawła II.

Od teraz, przez relikwie wspólnota parafialna będzie mogła jeszcze mocniej poczuć obecność świętego Papieża i za Jego wstawiennictwem upraszać wiele szczególnych łask.

W swoim słowie abp Mokrzycki przypomniał osobę Papieża Polaka. Wskazał, że św. Jan Paweł II był wyjątkowym człowiekiem. Mimo, że takim samym jak my, to jednocześnie innym. Wieloletni sekretarz Papieża ukazał człowieczeństwo św. Jana Pawła II, głównie to, jak bardzo ważny był dla niego każdy człowiek i modlitwa za każdego z kim się spotykał i do kogo się zwracał. Abp Mokrzycki przypomniał również o tym, że św. Jan Paweł II każdego wieczoru podchodził do swojego okna, by pobłogosławić Wieczne Miasto, cały Kościół i świat.

Przed przyjęciem błogosławieństwa ks. kan. Leszek Bachta, proboszcz parafii, zawierzył opiece św. Jana Pawła II całą parafię.

Abp Mokrzycki udzielił indywidualnego błogosławieństwa relikwiami Papieża-Polaka kapłanom oraz posługującym podczas liturgii. Następnie wszyscy wierni przyjmowali błogosławieństwo relikwiami Świętego Patrona.

ks. Marcin Jaracz

Fot. ks. Łukasz Jasek