37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

25 i 26 września 2021 r. odbędzie się 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem „Pójdźcie do Józefa”. Organizatorem pielgrzymki jest Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski.

Program:

Sobota, 25 września 2021

Godz. 15.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kaplicy Matki Bożej. Przewodniczy bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP.

Godz. 19.30 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich – prowadzi Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Łódzkiej

Godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

Niedziela, 26 września 2021

Godz. 9.00 Spotkanie w Auli o. A. Kordeckiego:

„Miłość cierpliwa jest, czyli o małżeńskich potrzebach” – Monika i Marcin Gomułkowie, małżeństwo, rodzice trójki dzieci, przedsiębiorcy, ewangelizatorzy. Członkowie Rady Duszpasterskiej Diecezji Toruńskiej.

„Rok Rodziny Amoris Laetitia” – ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP

„Wsparcie dla rodzin w specjalistycznych poradniach rodzinnych” – ks. Paweł Landwójtowicz, wykładowca na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego

Godz. 10.30 Różaniec w intencji małżeństw i rodzin na Szczycie Jasnogórskim

Godz. 11.00 Msza Święta na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem bp. Grzegorza Rysia, ordynariusza Archidiecezji Łódzkiej.

• Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
  • Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego
  • Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski