„Męski Różaniec” na ulicach Rzeszowa

4 lipca 2020 r., w pierwszą sobotę miesiąca, ulicami Rzeszowa przejdą mężczyźni w ramach akcji „Męski Różaniec”.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.15 w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, gdzie zebrani odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Po modlitwie mężczyźni przejdą ulicami: 3 Maja, Sokoła, ks. J. Jałowego, S. Wyspiańskiego i W. Stwosza do kościoła św. Judy Tadeusza w Rzeszowie. W czasie drogi każdy z uczestników nabożeństwa będzie indywidualnie rozważał tajemnice różańca. W kościele odbędzie się Msza św. i nabożeństwo pierwszych sobót miesięcy.

Organizatorem „Męskiego Różańca” jest Męska Grupa św. Andrzeja Boboli działająca przy parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. Nabożeństwo jest organizowane od czerwca 2019 r. w pierwsze soboty miesięcy.

Zdjęcie: T. Nowak