Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej ustawą Krajowej Rady Narodowej w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z 15 lutego 1989 r.

Z okazji Święta Niepodległości odbywają się nabożeństwa w intencji ojczyzny. W Rzeszowie miejscem modlitwy za Polskę i Polaków jest najstarsza świątynia w mieście – kościół farny św. Wojciecha i św. Stanisława.

Program rzeszowskich obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę:

11 listopada 2022 r.

Kościół Farny i Plac Wolności

Godz. 10.00 – Msza Św. w Kościele Farnym

Godz. 11.15 – Uroczystości na Placu Wolności przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

W programie uroczystości:

• złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Rzeszów
  • Hymn Państwowy i podniesienie Flagi Państwowej
  • wystąpienie Wojewody Podkarpackiego
  • wystąpienie Marszałka Województwa Podkarpackiego
  • wystąpienie Prezydenta Miasta Rzeszowa
  • Apel Pamięci i Salwa Honorowa