Oktawa Chwały Maryi w Lipinkach

Od 14 do 22 sierpnia 2021 r. w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach odbędą się uroczystości odpustowe „Oktawa Chwały Maryi”. Szczegóły znajdują się w zaproszeniu ks. Wacława Śliwy, kustosza sanktuarium i na plakacie.

Oktawa Chwały Maryi w Sanktuarium Maryjnym w Lipinkach

Sierpień jest tradycyjnie miesiącem licznych świąt maryjnych, wielu pielgrzymek pieszych do sanktuariów Matki Bożej, a także kilku ważnych wydarzeń historycznych i patriotycznych.

W ten sierpniowy klimat wpisują się lipińskie uroczystości odpustowe i dni maryjne rozpięte pomiędzy uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny.

Główny odpust przypada 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku sumie odpustowej w nowym kościele będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Kazimierz Górny. W czasie sumy zostaną poświęcone wieńce żniwne.

W drugim dniu odpustu sumie będzie przewodniczył Ksiądz Infułat Adam Kokoszka z Tarnowa, a w trzecim dniu Ksiądz Infułat Wiesław Szurek – rodak Lipinek.

Uroczystości rozpocznie 14 sierpnia wieczorem w starym kościele ks. Tomasz Dziedzic – duszpasterz w Czechach, a zakończy je także z starym kościele, 22 sierpnia ks. Krzysztof Wymazała – duszpasterz w Lipinkach.

Swoje miejsce w czasie odpustu mają także chorzy i pracownicy służby zdrowia. Dla nich ks. Rafał Brej, wikariusz i dyrektor miejscowego Ośrodka Rekolekcyjnego, poprowadzi specjalne nabożeństwo.

Uroczystości odpustowe oraz dni maryjne będziemy przeżywać w nowym i starym kościele. Uczcimy Matkę Bożą w nowym kościele przed Jej figurą w 41. roku od papieskiej koronacji i w starym kościele przed obrazem Matki Bożej Królowej. Serdecznie zapraszam do Lipinek – do Matki Bożej Lipińskiej Królowej.

ks. Wacław Śliwa – kustosz