„Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Tydzień Misyjny 2021

„Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” – materiały PDM na Tydzień Misyjny 2021

29 września 2021 | 14:45 | ep/pdm, tk | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. episkopat.pl

Pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” obchodzony będzie Światowy Dzień Misyjny. Jest on organizowany w całym Kościele w przedostatnią niedzielę października – w tym roku będzie to 24 października. Tego dnia inaugurowany jest jednocześnie tydzień aktywności misyjnej.

Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną, to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Angażuje wszystkich katolików do współpracy w dziele przekazywania Ewangelii wszystkim narodom. Jak tłumaczą organizatorzy, jest to wyraz troski katolików o wszystkich ludzi na świecie, którzy nie mieli szansy doświadczyć miłości Boga.

Światowy Dzień Misyjny obchodzony jest w całym Kościele w przedostatnią niedzielę października. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny, podczas którego modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Od 1936 roku, od pontyfikatu Pawła VI, papież pisze z tej okazji orędzie misyjne.

Papieskie Dzieła Misyjne przygotowują na Tydzień Misyjny materiały liturgiczne, które przybliżają jego ideę i pomagają w przeżyciu tego szczególnego dla misji czasu.

Głównym tematem materiałów na Tydzień Misyjny 2021 jest hasło: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.
Materiały liturgiczne i duszpasterskie, które są pomocą w animacji misyjnej w naszych wspólnotach i parafiach, zawierają myśli do homilii dla dorosłych i młodzieży oraz propozycje modlitw i liturgii Mszy św.

Na każdy dzień Tygodnia Misyjnego przygotowane są rozważania tajemnic różańcowych oraz czytanki różańcowe.
W specjalnym dodatku dla dzieci znajduje się katecheza przygotowująca dzieci do przeżycia Niedzieli Misyjnej, propozycje homilii, rozważań różańcowych oraz liturgii Mszy św. (KAI)