Uroczystość Bożego Ciała

W bieżącym roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nie będzie procesji eucharystycznej ulicami rzeszowskiego śródmieścia. Centralne uroczystości w Rzeszowie odbędą się w kościele katedralnym.

11 czerwca 2020 r. Kościół katolicki będzie obchodził Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. W związku ze stanem epidemii uległ zmianie program uroczystych obchodów.

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie zaleca organizowanie procesji na terenach przykościelnych. Wyjście na drogi publiczne jest możliwie po uzgodnieniu z odpowiednimi władzami i służbami.

Uczestnicy procesji, z wyjątkiem prowadzących liturgię, mają mieć zakryte usta i nos albo zachować między sobą odległość 2 metrów. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem w odniesieniu do zgromadzeń liturgicznych, a do takich należy procesja, nie obowiązuje limit uczestników.

Eucharystia w rzeszowskiej katedrze rozpocznie się o godz. 12.00, a następnie odbędzie się procesja wokół kościoła.

Biskup Edward Białogłowski będzie przewodniczył Mszy św. na placu przy kościele farnym w Jaśle o godz. 10.00, a następnie poprowadzi procesję eucharystyczną wokół kościoła farnego.

Na zdjęciu procesja eucharystyczna ulicami Rzeszowa 20 czerwca 2019 r. (fot. T. Nowak)