XX Dzień Papieski. Totus Tuus

W niedzielę, 11 października 2020 r. w Kościele w Polsce będziemy obchodzić XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”.

Z Dniem Papieskim ściśle związana jest budowa tzw. żywego pomnika św. Jana Pawła II, którym są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin. Wspiera ich fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która w Dniu Papieskim zbiera środki służące stypendystom fundacji.

Organizatorzy Dnia Papieskiego w Rzeszowie zapraszają do udziału w Rzeszowskiej Procesji Różańcowej 4 października 2020 r (początek o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów. Podczas procesji młodzież utworzy orszak z imionami świętych z Rzeszowskiego Szlaku Świętych.

Tradycyjnie też odbędzie się pielgrzymowanie Rzeszowskim Szlakiem Świętych, w bieżącym roku tylko w 1 dzień, w sobotę, 10 października w godzinach od 10.00 do 18.00. Na trasie pielgrzymki znajdują się: kościół farny, bazylika bernardynów, kościół św. Krzyża, Krzyż Ofiar Komunizmu, katedra, kościół św. Józefa na osiedlu Staromieście, kościół św. Jadwigi, kościół bł. Karoliny Kózki, kościół św. J.S. Pelczara i kościół Matki Bożej Saletyńskiej. Karty pielgrzyma będą wydawane przy każdej stacji.

Częścią rzeszowskich obchodów Dnia Papieskiego będzie koncert w Filharmonii Podkarpackiej, gdzie Stanisław Soyka zaprezentuje „Tryptyk Rzymski”. W koncercie można uczestniczyć tylko online na profilu FB Estrady Rzeszowskiej: https://www.facebook.com/EstradaRzeszowska.