Wyniki rejonowego etapu Konkursu Biblijnego pt. „Eucharystia daje życie”

Ogłoszenie Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Diecezji Rzeszowskiej nt. Konkursu Biblijnego pt. „Eucharystia daje życie”:

23 lutego 2021 r. odbył się etap rejonowy Konkursu Biblijnego pt. „Eucharystia daje życie” na podstawie Ewangelii św. Marka dla dzieci szkół podstawowych diecezji rzeszowskiej z klas od VI do VIII. Jest to kontynuacja konkursu z ubiegłego roku przerwanego przez pandemię. Wzięło w nim udział 135 dzieci z 34 szkół. Pisały test, w którym maksymalnie można było uzyskać 90 punktów. Zgodnie z regulaminem do etapu diecezjalnego kwalifikowało się 70 najlepszych konkursowiczów.

Lista osób, które zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego:

Dominika Pabisz – kl. VIII – 90 pkt. – SP nr 2 Jasło
Bartosz Kożuszek – kl. VIII – 88 pkt. – SP S. Pijarek Rzeszów
Karolina Wojnarska – kl. VII – 87 pkt. – ZS Społecznych w Jaśle
Dominik Ostrowski – kl. VII – 86 pkt. – SP Dominikowice
Maciej Pabisz – kl. VI – 86 pkt. – SP nr 2 Jasło
Liliana Mroczka – kl. VII – 86 pkt. – SP nr 31 Rzeszów
Laura Skalska – kl. VIII – 86 pkt. – SP Żyznów
Wiktoria Szpiech – kl. VIII – 85 pkt. – SP Żyznów
Emilia Pitera – kl. VII – 84,5 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
Anastazja Szwajczak – kl. VII – 84,5 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
Patryk Kwaśny – kl. VIII – 84 pkt. – ZS w Jasionce
Kacper Król – kl. VIII – 84 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
Piotr Maresz – kl. VII – 83 pkt. – kl. VII – SP Nowy Żmigród
Marlena Chorzępa – kl. VI – 82,5 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
Natalia Łodzińska  – kl. VIII – 82 pkt. – SP Nowy Żmigród
Franciszek Pękala – kl. VIII – 82 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
Mateusz Lech – kl. VIII – 82 pkt. – SP Wólka Podleśna
Karolina Siwiec – kl. VIII – 81 pkt. – SP Domatków
Aleksandra Kamińska – kl. VII – 81 pkt. – ZS Medynia Głogowska
Zofia Pelc – kl. VI – 80,5 pkt. – SP nr 19 Rzeszów
Paweł Kawa – kl. V – 80 pkt. – ZS Babica
Anna Bożętka – kl. VII – 80 pkt. – SP Łysa Góra
Milena Ciąpała – kl. VII – 80 pkt – SP nr 17 Rzeszów
Michał Staszkiewicz – VII – 79,5 pkt. SP nr 17 Rzeszów
Wiktoria Kawa – kl. VII – 79 pkt. – ZS Babica
Wojciech Kluza – kl. VI – 79 pkt. – Bukowiec
Dawid Starzec – kl. VII – 79 pkt. – SP Domatków
Zuzanna Drelich – kl. VII – 79 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
Maksymilian Potępa – kl. VIII – 78,5 pkt. – SP. S. Prezentek Rzeszów
Amanda Krukar – kl. VIII – 78 pkt. – SP nr 25 Rzeszów
Oliwia Pszona – kl. VII – 78 pkt. – SP S. Pijarek Rzeszów
Alicja Sieradzka – kl. VIII – 77,5 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
Michał Piędel – kl. VI – 77 pkt. – ZS Łowiska
Julia Bernat – kl. VII – 77 pkt. – ZS Medynia Głogowska
Jolanta Więcek  – kl. VII – 77 pkt. – SP Nowy Żmigród
Maria Grucela – kl. VIII – 77 pkt. – SP nr 16 Rzeszów
Olga Haliniak – kl. VII – 77 pkt. – Rzeszów SP nr 31
Lidia Chmura – kl. VII – 77 pkt. – SP S. Pijarek Rzeszów
Szczepan Rzeszutko – kl. VIII – 77 pkt. – SP Trzebownisko
Wiktoria Rząsa – kl. VII – 76 pkt. – SP Boguchwała
Aleksandra Kapuścińska – kl. VII – 76 pkt. – SP nr 13 Rzeszów
Kacper Nalepa – kl. VI – 75 pkt. – SP Dominikowice
Bartosz Kowalski – kl. VI – 75 pkt. – ZS Łukawiec
Gabriela Skiba – kl. VIII – 74 pkt. – SP Gnojnica Wola
Alicja Pelc – kl. VI – 74 pkt. – SP nr 19 Rzeszów
Julian Tasior – kl. VIII – 74 pkt. – SP nr 25 Rzeszów
Oskar Irzyk – kl. VI – 73,5 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
Rita Wielgosz – kl. VI – 73 pkt. – SP Nowy Żmigród
Daria Rechtoń – kl. VII – 73 pkt.  – SP nr 16 Rzeszów
Nikola Opałka – kl. VII – 73 pkt. – SP Zarzecze
Oliwia Bojda – kl. VII- 72 pkt. – SP nr 13 Rzeszów
Lena Piróg – kl. VII – 71 pkt. – SP nr 28 Rzeszów
Gabriela Szczęch – kl. VII – 71 pkt. – SP nr 31 Rzeszów
Julia Pazdan – kl. VII – 71 pkt. – SP S. Pijarek Rzeszów
Julia Liber kl. VI – 71 pkt. – SP Trzebownisko
Julita Medrygał – kl. VII – 70 pkt. – SP Gnojnica Wola
Tymoteusz Dragan – kl. VIII – 70 pkt. – SP nr 17 Rzeszów
Klaudia Wietecha – kl. VIII – 70 pkt. – SP Zarzecze
Franciszek Bolka – kl. VII – 68 pkt. – ZS Łowisko
Magdalena Nowacka – kl. VIII – 68 pkt. – SP Nowy Żmigród
Natalia Warzecha – kl. VII – 68 pkt. – SP Nowy Żmigród
Kinga Marszał – kl. VIII – 67 pkt. – SP Nienadówka
Aleksandra Iżak – kl. VIII – 67 pkt. – SP Wólka Podleśna
Aleksander Walker – kl. VIII – 67 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów
Oliwia Inglot – kl. VI – 66,5 pkt. – SP nr 19 Rzeszów
Róża Kopeć – kl. VIII – 66 pkt. – SP nr 19 Rzeszów
Amelia Malec – kl. VII – 65 pkt. – ZS Medynia Głogowska
Bartłomiej Decowski – kl. VI – 65 pkt. – SP Nienadówka
Klaudia Dziadosz – kl. VII – 65 pkt. – SP nr 2 w Stobiernej
Katarzyna Sabat – kl. VI – 65 pkt. – SP S. Prezentek Rzeszów

Indywidualnie największą liczbę punktów uzyskali:

Dominika Pabisz – kl. VIII – 90 pkt. – SP nr 2 Jasło
Bartosz Kożuszek – kl. VIII – 88 pkt. – SP S. Pijarek Rzeszów
Karolina Wojnarska – kl. VII – 87 pkt. – ZS Społecznych Jasło

Największa liczba dzieci wzięła udział w Konkursie w następujących szkołach:

SP Sióstr Prezentek z Rzeszowa – 18
ZS w Medyni Głogowskiej – 10
SP nr 17 w Rzeszowie – 8

Najwięcej dzieci do finału zakwalifikowało się z następujących szkół:

SP Sióstr Prezentek  – 12
SP w Nowym Żmigrodzie – 6
SP Sióstr Pijarek, SP nr 19 w Rzeszowie, SP nr 2 w Jaśle, ZS w Medyni Głogowskiej – 4.  

Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej serdecznie gratuluje finalistom i dziękuję wszystkim dzieciom, które wzięły udział w Konkursie.

Serdeczne podziękowania należą się katechetkom i katechetom zarówno duchownym jak i świeckim, którzy pomagali dzieciom w przygotowaniu się do testu, Komisjom Konkursowym oraz Dyrekcjom szkół na terenie których odbył się Konkurs.

Ze względu na pandemię termin i miejsce finału (lub rodzaj platformy internetowej za pomocą której zostanie napisany finałowy test) zostaną podane po Świętach Wielkanocnych.

W finale obowiązuje znajomość całej Ewangelii św. Marka (bez wstępów i przypisów).

ks. dr Marek Dzik
moderator Dzieła Biblijnego Diecezji Rzeszowskiej

Na zdjęciu praca z konkursu plastycznego pt. „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” (fot. T. Nowak)

Udostępnij