XIX Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Jaśle. GALERIA

Już po raz dziewiętnasty Caritas Diecezji Rzeszowskiej – Oddział w Jaśle zorganizowała Spartakiadę dla osób niepełnosprawnych.

Wydarzenie zainaugurowała Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle. Eucharystii przewodniczył ks. Marian Putyra, dyrektor Caritas Okręg Jasło. W koncelebrze uczestniczył ks. Tadeusz Gąsiorowski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Homilię wygłosił ks. Radosław Banaś. Mówiąc o życiu i postawie św. Teresy od Dzieciątka Jezus kaznodzieja zachęcał do osobistej relacji z Panem Bogiem. ,,Pan Bóg otwiera drogę zbawienia dla pokornych i małych. Dzisiaj wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, która obrała w swoim życiu drogę, którą nazywała ,,małą drogą’’ do Jezusa, bo uważała, że tylko jako człowiek mały może spotkać Chrystusa w postaci kochającego Ojca. Święta Teresa wielokrotnie mówiła, że Pan Bóg jest Ojcem bardzo kochającym, czułym i bardzo dobrym’’ – mówił duchowny.

Po Mszy św. uczestnicy Spartakiady, zaproszeni goście, rodzice, opiekunowie, wolontariusze Szkolnych i Parafialnych Kół Caritas i PCK, udali się do budynku sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza, w którym rozgrywane są zawody sportowe. (nj)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Zdjęcia: Natalia Janowiec