XX Koncert Jednego Serca Jednego Ducha

16 czerwca 2022 r., w Uroczystość Bożego Ciała, w Parku Sybiraków w Rzeszowie po raz dwudziesty odbył się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. W koncercie wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób.

Zebranych w parku przywitali pomysłodawcy i organizatorzy koncertu: ks. Andrzej Cypryś, dyrektor Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie i ks. Mariusz Mik, proboszcz parafii  św. Stanisława Męczennika w Boguchwale. W koncercie uczestniczył m.in. bp Jan Wątroba, bp Kazimierz Górny, bp Stanisław Jamrozek oraz władze państwowe i samorządowe.

Koncert tradycyjnie prowadził Jan Budziaszek, jeden z pomysłodawców rzeszowskiego uwielbienia. W tym roku, oprócz często goszczących w Rzeszowie artystów (m.in. Beaty BednarzHuberta Kowalskiego, Joachima MenclaAgnieszki MusiałMarcina Pospieszalskiego Leopolda Twardowskiego) wystąpił Zespół Bandurzystek ze Lwowa.

O godz. 21.00 bp Jan Wątroba udzielił uczestnikom koncertu błogosławieństwa i zainicjował modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie.

Wykonawcom towarzyszyli orkiestra i chór „Jednego Serca Jednego Ducha”. To blisko 200 muzyków wolontariuszy. Uczestnicy koncertu w czasie trzech godzin wysłuchali około 30 piosenek i pieśni religijnych. Kierownikiem muzycznym koncertu był Marcin Pospieszalski.

Organizatorem koncertu była Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha, współorganizatorem Województwo Podkarpackie przy współpracy: Odnowy w Duchu Świętym, PRO JSJD Sp. z o.o., Duszpasterstwa Akademickiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Rycerzy Kolumba, Związku Strzeleckiego Strzelec.

Patronat honorowy sprawowali: Biskup Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i Starosta Rzeszowski.

Koncert był transmitowany m.in. przez Telewizję Trwam oraz Katolickie Radio VIA. (jn)

Fot. ks. Jakub Nagi