XXI Koncert Cecyliański w Górnie

11 listopada 2022 r. w kościele pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie odbył się XXI Koncert Cecyliański. Tegorocznej edycji przyświecało hasło „Rodzina Bogiem silna”. W wydarzeniu wziął udział bp Jan Wątroba, który objął koncert patronatem honorowym.

W dniu 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w kościele pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie odbył się XXI Koncert Cecyliański pod hasłem „Rodzina Bogiem silna”.

W wydarzeniu uczestniczył bp Jan Wątroba, który objął koncert patronatem honorowym.

Koncert prowadziła Justyna Polanowska.

Koncert składał się z kilku części. Pierwszą z nich stanowiły utwory związane ze świętem narodowym, poświęcone ojczyźnie m. in.:”Jest takie miasto”, „Płynie Wisła”, „Ojczyzna”. Następnie wykonano pieśni nawiązujące do hasła koncertu: „Hymn Kongresu Rodzin – Rzym 2022”, „Ty jesteś moją mocą”, „Rodzina”, „Jestem mamą”, „Mamo”. Trzecia część to koncert Magdy Anioł i jej męża Adama Szewczyka, którzy wykonali swoje autorskie utwory m. in.: „Zaufaj Panu”, „Moja niebieska sukienka”, „Ani oko, ani ucho”. Ostatnia część stanowiły utwory: „Wielbimy Cię”, „Na cały głos ze wszystkich sił” i „Abba Ojcze”.

Na zakończenie odśpiewano Apel Jasnogórski.

Do wykonawców należeli: Magda AniołAdam Szewczyk, Agnieszka Piotr Cudzichowie, Magdalena Białorucka-Ogorzelec, Chór „WierCantus” (Wiercany), Zespół „Siódme niebo” – PSP Zakonu Pijarów (Rzeszów), Schola parafialna (Górno) oraz Chór i Orkiestra „Młody Duch i Przyjaciele” (Górno).

Dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą koncertu jest Dariusz Kosak, który wraz z żoną, Karoliną Kosak są dyrygentami. Wydarzenie zostało zorganizowane przez parafię pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Górnie, a także Zespół „Młody Duch i Przyjaciele”.

Patronat medialny nad koncertem sprawowało Katolickie Radio VIA. (jn)