Zbiórka na rzecz poszkodowanych przez burze i nawałnice

W minionym tygodniu intensywne opady deszczu, burze i nawałnice wyrządziły wiele szkód mieszkańcom Podkarpacia. Z inicjatywy biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby 5 lipca 2020 r. we wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej odbędzie się zbiórka na rzecz poszkodowanych.

Na terenie diecezji rzeszowskiej najwięcej szkód ponieśli mieszkańcy gmin: Chmielnik, Jasło, Skołyszyn i Tyczyn. Woda zalała domy mieszkalne, budynki gospodarcze, ogrody i pola uprawne.

W związku z licznymi stratami materialnymi biskup rzeszowski Jan Wątroba w specjalnym komunikacie z 27 czerwca zarządził zbiórkę pieniężną we wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej. Zbiórka odbędzie się 5 lipca 2020 r. Zebrane środki trafią na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej, która przekaże pieniądze poszkodowanym.

Jednocześnie bp Wątroba zapewnia o modlitwie w intencji wszystkich poszkodowanych przez powódź, a także w intencji służb i wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem.

Pieniądze dla poszkodowanych można również wpłacać bezpośrednio na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej: 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616 z dopiskiem „Powódź”. (tn)

Zdjęcie: ks. Piotr Potyrała/Caritas Diecezji Rzeszowskiej