Zmarł śp. ks. Henryk Salach, emerytowany proboszcz w Boratynie

W wieku 89 lat zmarł ks. kan. Henryk Salach, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Marcina w Boratynie, pochodzący z Rudnej Małej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rudnej Wielkiej:

EKSPORTA: poniedziałek, 21 czerwca 2021 r., godz. 18.00
POGRZEB: wtorek, 22 czerwca 2021 r., godz. 10.30.

Ks. Henryk Salach urodził się 1 listopada 1931 r. w Rudnej Małej. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 1 czerwca 1958 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Nienaszowie, Komborni, Dubiecku, Bielinach i Tarnobrzegu (Miechocin). W latach 1968-70 pełnił funkcję proboszcza w Korczowej. W 1970 r. został mianowany proboszczem parafii w Boratynie, który to urząd pełnił przez 32 lata, do czasu przejścia na emeryturę w 2002 r. Odznaczony przywilejami EC i RM.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Za: www.przemyska.pl