Biecka Kapituła Kolegiacka

Kapituła Kolegiacka w Bieczu została erygowana 27.12.2003 r. w nawiązaniu do istniejącej przed wiekami Kapituły Bieckiej oraz w duchu wdzięczności za kanonizację Królowej Jadwigi. Z tej racji Kapituła Biecka w szczególny sposób będzie szerzyć kult św. Jadwigi Królowej, przez troskę o ubogich, potrzebujących oraz wspieranie kształcenia młodzieży, zwłaszcza ubogiej.

W skład kapituły powoływani są przez Biskupa Rzeszowskiego kapłani diecezji rzeszowskiej. Kapitułę stanowi 12 kanoników gremialnych oraz 12 kanoników honorowych.

W dniu 19.01.2004 r. Biskup Rzeszowski powołał Kanoników Gremialnych Kapituły Kolegiackiej Bieckiej w Bieczu. W dniu 15.04.2004 r. Biskup Rzeszowski erygował Kapitułę Biecką oraz dokonał instalacji kanoników gremialnych.

• KANONICY GREMIALNI
  • Ks. Dariusz Gościmiński