Droga krzyżowa służb mundurowych w Zwierzyniu

22 marca 2024 r. przedstawiciele służb mundurowych Województwa Podkarpackiego wzięli udział w nabożeństwie drogi krzyżowej i Mszy św. w Zwierzyniu k. Leska. Modlitwie przewodniczył biskup Krzysztof Chudzio z Przemyśla.

W tym roku delegacje Wojska Polskiego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Polskiego Związku Łowieckiego, Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty, Straży Ochrony Kolei, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Straży Rybackiej oraz Regionalnych Lasów Państwowych ponownie spotkały się w Zwierzyniu k. Leska, by wziąć udział w nabożeństwie drogi krzyżowej i wspólnej Eucharystii.

Modlitwie, która rozpoczęła się przy kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Zwierzyniu i prowadziła do groty Matki Bożej, przewodniczył bp Krzysztof Chudzio, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej.

Rozważania w czasie nabożeństwa nawiązywały do życia bł. Rodziny Ulmów.

Fot. ks. J. Nagi