Dyspensa od obowiązku uczestniczenia w Mszach Świętych

Biskup rzeszowski Jan Wątroba udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

W najnowszych komunikach Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie z 5 listopada 2020 r. znajduje się informacja o udzieleniu wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia w Mszach Świętych w niedziele i święta nakazane: „W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania”.

Ponadto w komunikatach znajduje się informacja, że od 9 do 29 listopada 2020 r. Kuria Diecezjalna w Rzeszowie będzie zamknięta dla interesantów. Wszelkie sprawy należy załatwiać telefonicznie lub drogą mailową (tel. 17 852 44 19, fax 17 852 17 83, email: kuria@diecezja.rzeszow.pl). Sąd Biskupi będzie nadal działał realizując zaplanowane wcześniej przesłuchania i inne czynności procesowe. (tn)

Na zdjęciu bp Jan Wątroba głosi homilię podczas Mszy Krzyżma w katedrze rzeszowskiej 9 kwietnia 2020 r., kiedy w kościele mogło przebywać tylko 5 osób (fot. T. Nowak).