Dzień chorych w Dębowcu

W Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu 15 września 2022 r., rozpoczęły się kilkudniowe uroczystości odpustowe ku czci Pięknej Pani z La Salette.

Pierwszy dzień odpustu poświęcony został modlitwie za osoby chore i cierpiące. O godz. 10.30 w dębowieckiej świątyni odprawiona została uroczysta Msza św., której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek z archidiecezji przemyskiej.

W wygłoszonej homilii hierarcha zachęcał, aby wszelkie trudności związane z cierpieniem i chorobą znosić z cierpliwością i wiarą. ,,Cierpienie, które nas dotyka szczególnie jest taką mobilizacją do tego, żeby jeszcze bardziej zbliżyć się do Jezusa i do Maryi. Chorzy, którzy doświadczają tego cierpienia zdają sobie sprawę, że sami sobie nie są w stanie poradzić, dlatego szukają też pomocy u swoich bliskich, przyjaciół czy opiekunów. Dla ludzi wierzących jest to okazja, aby szukać pomocy u samego Chrystusa i u Jego Matki. Pan chce być z nami, chce też nas wspierać i umacniać. Dzisiejsza Ewangelia mówiła, że Maryja stała pod krzyżem. Ona pokazuje nam, że jeśli stoję przy Panu to doznam też Jego łaski, nie ulegnę rozpaczy, zniechęceniu, bo to Pan będzie mnie wspierał’’ – mówił kaznodzieja.

Po Mszy św., odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lourdzkim. (nj)

Zdjęcia: Natalia Janowiec