Dzień Solidarności i Wolności w Jaśle

W kościele pw. Św. Stanisława BM w Jaśle 31 sierpnia 2023 r., odbyły się uroczyste obchody Dnia Solidarności i Wolności połączone z 25. rocznicą śmierci śp. ks. Stanisława Kołtaka, zasłużonego kapelana jasielskiej ,,Solidarności’’.

Uroczystości rozpoczęły się modlitwą przy grobie śp. ks. Stanisława Kołtaka na Cmentarzu Komunalnym w Jaśle przy ul. Mickiewicza.

O godz. 18.00 w kościele pw. Św. Stanisława BM odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji śp. ks. Stanisława Kołtaka i zmarłych członków jasielskiej NSZZ ,,Solidarność”. Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, a homilię okolicznościową wygłosił ks. Stanisław Marczak, były kapelan jasielskiej ,,Solidarności’’.

Po zakończeniu Mszy św., zebrani udali się pod tablicę upamiętniającą bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, duszpasterza ludzi pracy i kapelana ,,Solidarności’’. Tam złożono wiązanki kwiatów i wspólnie odśpiewano pieśń wolności ,,Ojczyzno ma”. (nj)

Zdjęcia: Natalia Janowiec