Inscenizowana Droga Krzyżowa w Foluszu

W Foluszu, 22 marca br., odbyła się Inscenizowana Droga Krzyżowa, przygotowana przez podopiecznych miejscowego Domu Pomocy Społecznej. Tematyka rozważań związana była z tegorocznym hasłem roku duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W Drodze Krzyżowej uczestniczyli podopieczni z placówek całego Podkarpacia oraz z Małopolski. Łącznie 16. placówek.

Droga Krzyżowa miała formę barwnej inscenizacji. „Taka wspólna modlitwa integruje podopiecznych i jest dużym przeżyciem” – mówiła Marta Misiołek, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

„Podopieczni placówki przygotowywali się do swoich roli ponad 4 miesiące”- mówiła dla Radia VIA terapeutka, Joanna Wickowska.

Dla samych podopiecznych udział w tym wydarzeniu jest wyzwaniem, ale i wyjątkowym przeżyciem.

Przy poszczególnych stacjach przedstawiciele każdej z placówek pozostawiali pracę przygotowaną przez podopiecznych, która nawiązywała do męki i śmierci Pana Jezusa.

Relacja wyemitowana na antenie Radia VIA:

Fot. ks. J. Nagi