31. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 31. Niedziela Zwykła, 31.10.2021 r.

1. Nastąpiła zmiana miejsca kongregacji kapłańskiej w Rzeszowie. Odbędzie się ona w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym, a nie w DD „Tabor”. Termin i godzina rozpoczęcia bez zmian.

2. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące przebiegu etapu diecezjalnego Synodu w naszej diecezji zostaną podane na kongregacji duszpasterskiej 6 listopada br. Zachęcamy, aby w parafiach w czasie trwania Synodu odmawiać modlitwę Adsumus Sancte Spiritus.

3. 4 listopada (czwartek) br. odbędą się w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie WYPOMINKI SZKOLNE za zmarłych nauczycieli szkół Rzeszowa i okolicy. Mszy św. o 10.00 będzie przewodniczył bp Edward Białogłowski.

4. Duszpasterstwo LSO zaprasza do udziału w Mistrzostwach LSO w tenisie stołowym. Zawody odbędą się w dniu 13.11.2021 r. o godz. 9.30 w SP nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie. Zgłoszenia do 10.11.2021 r. mailowo na adres: rzeszowlso@gmail.com lub telefonicznie: 697 333 539.

5. W tym dniu Duszpasterstwo Sportowców organizuje również mistrzostwa księży w tenisie stołowym. Informacje i zgłoszenia u ks. Roberta Śliwy, tel. 609 367 471.

6. 16 listopada br. (wtorek), w Warszawie odbędzie się spotkanie kapelanów i duszpasterzy harcerskich.

7. Ks. Bogdan Janik zaprasza kapłanów do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach w dniach od 21 do 24 listopada br., tj. od niedzieli Chrystusa Króla do środy włącznie. Rekolekcje poprowadzi o. Andrzej Ruszała OCD. Zgłoszenia należy kierować drogą mailową: myczkowce@myczkowce.org.pl albo telefonicznie: 13 461 83 70 lub 605 106 755.

8. Księża Saletyni zapraszają na rekolekcje kapłańskie do Dębowca. Szczegóły na stronie: http://centrum.saletyni.pl/rekolekcje/kaplanskie/.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie