II Niedziela Adwentu

KOMUNIKATY KURII – II Niedziela Adwentu, 05.12.2021 r.

1. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nastąpi zakończenie Roku św. Józefa obchodzonego w Kościele powszechnym. Z tej racji we wszystkich parafiach należy w tym dniu ponowić akt zawierzenia św. Józefowi.

2. Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej również w tym roku szkolnym organizuje konkursy biblijne dla dzieci szkół podstawowych Diecezji Rzeszowskiej. Szczegóły są podane na stronie internetowej Dzieła Biblijnego: http://biblista.pl/diecezja-rzeszowska.html.

3. Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Ołtarza zaprasza na czuwanie adwentowe. Odbędzie się ono w piątek, 10 grudnia br., o godz. 19.15 w parafii farnej w Rzeszowie.

4. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież na:

1) Rekolekcje adwentowe połączone ze STARTem w KSM, które odbędą się w Ośrodku Rekolekcyjnym w Lipinkach, w terminie 10-12.12.2021 r.;

2) obóz narciarski w Krynicy Górskiej w terminie 20-25.02.2022 r.

Więcej informacji o tych wydarzeniach znajduje się na plakatach, stronie www.ksm.rzeszow.pl oraz na Facebooku KSM Diecezji Rzeszowskiej.

5. Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w dniu 8 grudnia o godz. 18.00 w DD TABOR.

W grudniu Kuria i Sąd Biskupi będą nieczynne w następujących dniach roboczych: 8 XII, 24 XII, 27 XII i 31 XII. Ponadto instytucje te będą nieczynne w dniu 7 stycznia 2022 r.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie