III Niedziela Adwentu

KOMUNIKATY KURII – III Niedziela Adwentu, 17.12.2023 r.

1. Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do Kurii Diecezjalnej na krótkie spotkanie przedświąteczne połączone ze składaniem życzeń. Siostry zakonne zapraszamy w czwartek, 21 grudnia br., na godz.10.00. Prosimy księży proboszczów o przekazanie tej informacji siostrom posługującym w parafiach. Natomiast duszpasterzy z Rzeszowa i okolic zapraszamy w piątek, 22 grudnia br. na godz. 20.00.

2. W tym roku mija 800 lat od kiedy św. Franciszek z Asyżu utworzył pierwszą szopkę bożonarodzeniową w Greccio. 18 grudnia 2023 (poniedziałek, godz. 19.30) zapraszamy na wykład otwarty wprowadzający w Boże Narodzenie, który podejmie tematykę tradycji i znaczenia szopki. Wykład poprowadzi ks. dr Paweł Batory. Wykład jest otwarty dla wszystkich stacjonarnie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym oraz online na kanale www.youtube.com/AkademiaLiturgiczna.

3. Dom rekolekcyjny Magnificat w Niechobrzu koło Rzeszowa został odnowiony i przygotowany do przyjęcia do 56 osób na zorganizowane turnusy wakacyjne, ferie, weekendy, zjazdy integracyjno-modlitewne, rekolekcje, dni skupienia. Ks. Andrzej Sroka, kustosz Sanktuarium, przedstawia propozycje rekolekcji dla rodzin z dziećmi oraz warsztatów liturgiczno-muzycznych dla młodzieży.

4. Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie obędzie się w Niedzielę Chrztu Pańskiego 7 stycznia 2024 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Prosimy o przekazanie zaproszenia członkom Stowarzyszenia oraz zachętę do udziału w tym wydarzeniu.

5. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie zaprasza chóry, schole dziecięce i młodzieżowe działające przy parafiach do udziału w XVII Przeglądzie Kolędowym „Pójdźmy wszyscy do stajenki…”, który odbędzie się w dniu 21 stycznia 2024 roku w Tyczynie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 stycznia 2024 r.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie