IV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 4. Niedziela Zwykła, 30.01.2022 r.

1. 31 stycznia (poniedziałek) o godz. 15.30 w auli Kurii Diecezjalnej odbędzie się spotkanie przewodników i księży odpowiedzialnych za organizację Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W spotkaniu weźmie udział biskup Edward Białogłowski.

2. W środę, 2 lutego przeżywamy w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Obchody tego dnia w diecezji rzeszowskiej będą miały miejsce w katedrze rzeszowskiej o godz. 16.00. Mszy św. z odnowieniem ślubów zakonnych będzie przewodniczył pasterz diecezji biskup Jan Wątroba. Zapraszamy do udziału kapłanów, ojców i braci zakonnych, siostry zakonne oraz osoby innych form życia konsekrowanego. O godz. 15.00 w dolnym kościele: koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najświętszego.

3. 11 lutego 2022 r. (piątek) w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim, które jest Diecezjalnym Centrum Apostolstwa Chorych o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w intencji chorych i cierpiących oraz tych, którzy się o nich troszczą – serdecznie zapraszamy.

W dniu 2 lutego (środa) Kuria i Sąd Biskupi będą nieczynne.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie