IV Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 4. Niedziela Zwykła, 31.01.2021 r.

1. W nawiązaniu do ogłoszonego przez Papieża Franciszka Roku św. Józefa, biskup rzeszowski Jan Wątroba wydał dekret, zezwalający na odprawianie w każdą środę jednej Mszy św. wotywnej o św. Józefie we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji.

2. W ostatnią niedzielę stycznia obchodzimy 68. Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się w intencji osób dotkniętych tą chorobą oraz za ludzi śpieszących im z pomocą.

3. W tym roku, ze względu na epidemię, Dzień Życia Konsekrowanego będzie obchodzony w parafiach.

4. W lutym rozpoczną się wizytacje parafialne prowadzone przez księży biskupów.

5. Od 1 lutego 2021 r. Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi w Rzeszowie będą czynne także w poniedziałki w godz. od 14.00 do 16.00.

6. W dniu 2 lutego (Święto Ofiarowania Pańskiego) Kuria i Sąd Biskupi będą nieczynne.

Ks. dr Marek Story, wicekanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, został powołany do pracy w watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Gratulując ks. Markowi tej nominacji prosimy o Boże błogosławieństwo w jego posłudze dla Ojca Świętego i całego Kościoła powszechnego.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie