KOMUNIKATY KURII – Niedziela Palmowa, 28.03.2021 r.

1. W związku z wprowadzonymi przez rząd nowymi restrykcjami dotyczącymi dopuszczalnej liczby wiernych w kościele (od najbliższej soboty 27 marca br. do piątku 9 kwietnia br. nowa norma wynosi 1 wierny na 20 metrów kwadratowych powierzchni) prosimy o umożliwienie wiernym udziału zwłaszcza w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem transmisji on-line. Bardzo prosimy o odpowiedzialne zachowanie wiernych i duszpasterzy, aby nie narażać siebie i innych na zakażenie.

2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, której biskup rzeszowski udzielił wszystkim wiernym w dniu 5 listopada 2020 r. ze względu na sytuację epidemiczną i wprowadzone limity dotyczące liczby wiernych w świątyniach. Dyspensa ta jest przywilejem, a nie prawnym obowiązkiem.

Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą czynne do Wielkiej Środy włącznie. Natomiast po świętach zostają otwarte we wtorek. Jeśli to możliwe, prosimy o załatwianie spraw korespondencyjnie, przez pocztę elektroniczną lub telefonicznie.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie