KOMUNIKATY KURII – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021 r.

1. W związku z rozpoczynającym się Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 Urząd Statystyczny w Rzeszowie zwróci się z prośbą do księży proboszczów o skierowanie słów zachęty do parafian, aby aktywnie wzięli udział w spisie oraz poinformowali o nim za pośrednictwem ogłoszeń parafialnych oraz stron internetowych parafii. Stosowne pisma zostaną rozesłane z US do parafii. Prosimy o uwzględnienie tej prośby w okresie poświątecznym.

2. Tradycyjna zbiórka ofiar z przeznaczeniem na pomoc dla Ziemi Świętej została w tym roku wyznaczona przez Kongregację na niedzielę, 12 września br.

3. Pod linkiem https://www.youtube.com/playlist?list=PLmEzb18EJLXCuCyNaLhaXaEDqgmT8bFJX są dostępne 3 homilie i 6 katechez na temat Pasji Jezusa według czterech ewangelistów. Nauki te zostały wygłoszone przez naszych biblistów – ks. Adama Kubisia i ks. Tomasza Bąka.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie