Święto Przemienienia Pańskiego

KOMUNIKATY KURII – Święto Przemienienia Pańskiego, 06.08.2023 r.

1. W piątek, 4 sierpnia 2023 r. wyruszy 46. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6.30 przy kościele Farnym w Rzeszowie. Zachęcamy wiernych do duchowej łączności z pielgrzymami. Relacje z pielgrzymki codziennie będzie przekazywać katolickie radio „Via”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.rzeszow.pl.

2. Ze względu na duże zainteresowanie wyjazdem na beatyfikację do Markowej informujemy, że można jeszcze organizować wyjazd parafialny. Bardzo prosimy, aby najpóźniej do wtorku 08.08.2023 r. zgłosić ilość wejściówek i biletów parkingowych dla autokarów. Kontakt bezpośrednio z ks. Rafałem Flakiem +48 786 997 000.

Prosimy WSZYSTKICH KSIĘŻY udających się na beatyfikację i chcących dołączyć do koncelebry, aby również do wtorku 08.08.2023 r. wysłali sms o treści: IMIĘ I NAZWISKO, oraz nazwa parafii na numer +48 786 997 000, w celu wystawienia imiennych legitymacji. Ich posiadanie będzie konieczne przy wejściu do sektora koncelebry. Wejściówki i bilety parkingowe zostaną przekazane do parafii bezpośrednio po ich otrzymaniu z biura organizacji beatyfikacji prawdopodobnie po 20 sierpnia. Bardzo dziękujemy za zrozumienie.

3. Zapraszamy delegacje parafii z wieńcami na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się 27 sierpnia 2023 roku w Parku Papieskim przy Katedrze Rzeszowskiej. Program spotkania: 11:00 – przyjmowanie delegacji z wieńcami, 11:30 -program słowno-muzyczny, 12:00 – uroczysta suma dziękczynna pod przewodnictwem księdza biskupa.

ks. Paweł Matuszewski, notariusz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie