Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

KOMUNIKATY KURII –  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 04.06.2023 r.

1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Rzeszowie będzie przebiegać jak zazwyczaj. Rozpocznie się ona celebracją Eucharystii przed kościołem Farnym o godz. 9.00, po czym wyruszy procesja eucharystyczna. Natomiast w Jaśle uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 celebracją Mszy św. na placu przy kościele Farnym, po czym wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła OO. Franciszkanów.

2. Zapraszamy na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się 8 czerwca 2023 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie o godz. 19.00.

3. Akademia Liturgiczna zaprasza na katechezę liturgiczną, zatytułowaną „Eucharystyczna obecność”, wprowadzającą w uroczystość Bożego Ciała, którą wygłosi ks. dr Karol Litawa (UPJPII Kraków). Katecheza odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca 2023 o godzinie 19.30 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Katecheza będzie także transmitowana na żywo na kanale www.YouTube.com/AkademiaLiturgiczna Szczegóły na stronie https://tiny.pl/cqpx9.

4. Podobnie jak w maju, również w czerwcu do parafii zostaną przekazane pakiety (po 3 egz.) „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”. Księży proboszczów zainteresowanych prenumeratą tych czasopism dla dzieci, proszę o zgłoszenie tego zamiaru bezpośrednio do redakcji.

5. Jest możliwość nabycia podręcznika dla Szkolnych Kół Caritas w cenie 35 złotych. Zamówienia należy składać do 5 czerwca br. kontaktując się z ks. Karolem Hadamem poprzez maila: karol.hadam@wp.pl lub dzwoniąc na numer: 539736033. Czas realizacji zamówienia do 4 tygodni.

6. 13 czerwca br. przypada 30-ta rocznica koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Katedrze Rzeszowskiej. Uroczystościom rocznicowym będzie przewodniczył biskup Kazimierz Górny.

W piątek, 9 czerwca 2023 r. Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi w Rzeszowie będą nieczynne.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie