Uroczystość Wniebowzięcia NMP

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15.08.2021 r.

1. Kustosz Sanktuarium Madonny z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich zaprasza 15 sierpnia na uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia NMP. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00 pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby.

2. 22 sierpnia 2021 r. w naszej diecezji odbędą się spotkania młodzieży związane z Symbolami Światowych Dni Młodzieży. Czuwania modlitewne i Eucharystie pod przewodnictwem biskupów rzeszowskich odbędą się:

– w Rzeszowie – w parafii pw. św. Jadwigi Królowej, rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 19.30 pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby;

– w Jaśle – w parafii pw. św. Antoniego (OO. Franciszkanie), rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 18.00 pod przewodnictwem bpa Edwarda Białogłowskiego.

Bardzo prosimy o zorganizowanie wyjazdu na to spotkanie dla młodzieży z parafii. Po przyjeździe należy zgłosić udział grup u porządkowych przed wejściem do kościołów. Księży prosimy o posługę w konfesjonale przed Eucharystią; należy zabrać alby i stuły do koncelebry.

3. 29 sierpnia 2021 r. w katedrze rzeszowskiej odbędą się Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby. Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem o godz. 11.00. Suma dziękczynna o godz. 12.00. Bardzo prosimy, aby poszczególne delegacje zabrały ze sobą podstawę, na której można postawić wieniec, tak aby nie leżał na ziemi.

4. Centrum Medyczne „Medyk” zaprasza na bezpłatne badania w ramach programu „Profilaktyka 40+”. Program skierowany jest do osób powyżej 40. roku życia i obejmuje pakiet badań zawierający m.in. morfologię, poziom cukru, badanie moczu czy ocenę miarowości rytmu serca.

ks. Paweł Matuszewski, notariusz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie