Uroczystość Wszystkich Świętych

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Wszystkich Świętych, 01.11.2020 r.

W związku z niepokojami społecznymi prosimy o zachowanie czujności i czuwanie nad bezpieczeństwem świątyń i wiernych. Wszelkie przypadki prób zakłócania nabożeństw, profanacji lub niszczenia mienia należy zgłaszać do Kurii. Broniąc zdecydowanie naszych świątyń i wartości nie dajmy się prowokować i zachowujmy spokój!

1. Od lat rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta organizowało na cmentarzach kwestę na rzecz bezdomnych. W tym roku z powodu pandemii jest to niemożliwe. Można jednak wesprzeć dzieło pomocy osobom bezdomnym, dokonując wpłaty na portalu www.pomagam.pl, zbiórka pod nazwą „Kwesta 2020”.

2. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na Mistrzostwa LSO w szachach, które odbędą się w sobotę 7 listopada o godz. 15.00. W związku z trwającą pandemią odbędą się online. Więcej informacji znajduje się na stronie www.lso.rzeszow.pl.

3. W niedzielę, 8 listopada 2020 r. będziemy przeżywać XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej. Ofiary składane przez wiernych do puszek na ten cel należy przesłać do Kurii.

4. Parafie mogą angażować się w inicjatywę „Różaniec do granic nieba”.

5. W poniedziałek, 2 listopada, Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie