KOMUNIKATY KURII – V Niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2023 r.

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w „Marszu Papieskim”, który odbędzie się w Niedzielę Palmową w Rzeszowie. Rozpoczęcie marszu o godz. 18.00 przy kościele św. Jadwigi Królowej (al. Rejtana 21), następnie przejście do katedry rzeszowskiej, gdzie o godz. 19.00 będzie sprawowana Eucharystia, po czym nastąpi przejście pod pomnik św. Jana Pawła II w parku papieskim. Uczestnicy marszu proszeni są o to, aby zabrali  palmy do poświęcenia a także mieli na sobie biały element stroju (np. białe nakrycie głowy, apaszkę, kotylion, zwykłą wstążeczkę itp.). Marsz będzie miał charakter modlitewny.

2. Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę LSO i scholi parafialnych do katedry rzeszowskiej w Wielki Czwartek. Prosimy przybywające grupy o zabranie ze sobą strojów liturgicznych. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.lso.rzeszow.pl oraz załączonym plakacie. Po Mszy św. ksiądz rektor WSD i księża przełożeni zapraszają wszystkie grupy liturgiczne do seminarium przy ul. Witolda 11a. Wyznaczeni klerycy będą oprowadzać poszczególne grupy i odpowiadać na pytania dotyczące życia seminaryjnego.

3. Prosimy o zgłoszenie nowych budowli parafialnych, szczególnie instalacji fotowoltaicznych do ubezpieczyciela  (grzegorz.kozak@dbvector.pl) lub ekonoma diecezji (ekonom@diecezja.rzeszow.pl), w celu aktualizacji majątkowej polisy ubezpieczeniowej. Ma to związek z limitem ubezpieczenia elementów szklanych (panele fotowoltaiczne). W informacji proszę podać lokalizację, moc instalacji i rodzaj (dach lub grunt). Nie dotyczy parafii, które samodzielnie ubezpieczyły fotowoltaikę.

4. W dniach 11–14 kwietnia 2023 roku w Niepokalanowie odbędą się Rekolekcje dla Kapelanów i Duszpasterzy Harcerskich pod patronatem Biskupa Polowego Wiesława Lechowicza, Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Harcerzy. W załączniku przesyłam szczegółowe informacje otrzymane od organizatorów.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach muzyczno – taneczno – teatralnych z zespołem Gen Verde. Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży w wieku od 13 do 17 lat. Warsztaty odbywać się będą w dniach od 28 kwietnia do 1 maja 2023 r. w DD Tabor w Rzeszowie.

6. Parafia św. Michała Archanioła w Rzeszowie zaprasza w piątek, 24 marca br. na Drogę Krzyżową malowaną muzyką organową. Rozpoczęcie o godz. 20.00.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie