VIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 8. Niedziela Zwykła, 27.02.2022 r.

1. Zapraszamy wszystkich kapłanów do udziału w wielkopostnym dniu skupienia, według następującego porządku: w sobotę, 5 marca 2022 r., o godz. 10.00 – w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim oraz o godz. 14.00 w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. W poniedziałek, 7 marca 2022 r. o godz. 15.00 oraz o godz. 19.00 w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie.

2. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę oraz koniecznością i powinnością pomocy ofiarom tej wojny (w tym dzieciom, starcom, a także żyjącym na Ukrainie Polakom) – Caritas w całej Polsce organizuje 2 zbiórki do puszek: w niedzielę (27 lutego) oraz w Środę Popielcową (2 marca).

3. W piątek, 4 marca, w liturgiczne święto św. Kazimierza, przypada Dzień Imienin Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. Zachęcamy do przeprowadzenia w dniach 3 – 11 marca 2022 r. Nowenny za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.

5. Biskup Wątroba udzielił błogosławieństwa dla inicjatywy „Modlitwa za kapłana”, którą w Diecezji Rzeszowskiej podejmuje wspólnota „Wojownicy Maryi”.

6. W pierwszy piątek Wielkiego Postu (4 marca br.) w Rzeszowie zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach miasta. Rozpoczęcie o godz. 18.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów. Zakończenie w Sanktuarium Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów. Zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy o pokój. Wiernych prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

7. W sobotę, 5 marca br. w kościele św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu odbędzie się organizowana pod patronatem biskupa rzeszowskiego konferencja naukowa pt. „Sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu. Dzieje, kult, przesłanie”. Rozpoczęcie konferencji o godz. 9.00. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych.

8. Nazaretański Dom św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu zaprasza w każdy czwartek Wielkiego Postu na „Noc Nikodema”. Rozpoczęcie o godz. 18.00, a zakończenie o godz. 22.00 „Noc Nikodema” stanowi okazję do spowiedzi, duchowej rozmowy oraz indywidualnej modlitwy w ciszy.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie